Yandex.com’u neden sevmeliyiz ?

Yandex Disk

Yandex benim gözümde sadece Yandex Disk sistemi bile yeterlidir. 10gb disk alanı ve referanslarınızla bu limit sınırsız olabiliyor.  Netdisk sistemini ttnet parayla sattığını ve reklamlarda bunu internet alımlarının yanında bir kaç aylığına ücretsiz verdiğini unutmayın.

Google drive yandexle kıyaslandığında çocuğu gibi kalmaktadır.

 

Ulusal Değerlere Saygı

Eğer bizim milletimiz gibi bir tarihiniz varsa, ve hala üzerinizde oyunlar oynanıyorsa  bir birinize güvenmekten başka çareniz olmuyor.  Bu dönemlerde, geçmişte yaşadıklarımız bize bir ders olmalı. Geçmişimizi unutmamalı ve unutmayanlarada saygı dumalıyız. Yandex 18 Mart Çanakkale zaferini unutmamıştır. Google Belliki unutmuş.

 

Yandex Browser

Kişiye özel tasarımıyla google chrome benzeri kalmış bir tarayıcı. Kişiselleştirme bakımından chrome tabiki bir tutulmaz ama yinede güzelliğini görmemezlikten elinmemeli.

 

Arama Motoru

Yandex arama motoru olarak rakibi kadar gelişmiş bir hizmet sunuyor. Yaptığınız arama sonuçları hız bakımından gayet tatmin edici olması yanında karşınıza gelen sonuçları tıkladığınızda sayfayı yeni bir pencerede açarak diğer sonuçları kaybetmeden çoklu şekilde sonuçları incelemenize olanak sağlıyor. Benim en çok hoşuma giden özelliği sayfaları yeni sekmede açması oldu açıkçası.

Video

Video arama hizmetlerinin kullanıcı ara yüzü göz yormuyor. Benim en çok beğendiğim özellikleri bu. Ancak kendi databaselerinin bulunmaması nedeni ile arama sonucu çıkan videolar rakiplerinin satın aldığı YouTUBE sayfasından besleniyor. Kendileri için sorun yaratmasa da Yandex’in en kısa zamanda kendi database’ini kurarak bu video konusunda da kendi sonuçlarını yayınlamasını bekliyorum.

Görsel

Yapılan görsel aramalar hem hız hem farklılık açısından rakibini aratmıyor. Görsellerin üzerine tıklandığında rakip arama motorunun görsel ekranı gibi tüm ekranı kapatan değil, daha basit bir şekilde ekranın üst kısmında hem bulunan tüm görselleri görmenizi hemde gösterilen görselin hangi sitelerde hangi çözünürlüklerde yayınlandığını gösteren gayet detaylı bir gösterim yapılıyor ve ben bu özelliği de favoriler listeme ekliyorum.

Haritalar

İşte geldik konunun en güzel bölümlerine. Yandex haritalar Türkiye’de panoromik görüntü sağlayarak rakibinin önüne geçiyor ve önemli bir tercih nedeni oluyor. Diğer harita özellikleri rakibi ile neredeyse aynı olan Yandex panoromik harita seçeneği ile gayet güzel bir puan kazandı.

Previous Mükemmel Seo Optimizasyonu İçin Google Önerileri !.
Next Başlıca Dumpper Hataları ve Çözümleri

Yazar Hakkında

Furkan Tunahan
Furkan Tunahan 337 Paylaşım

Kötülerin kuralları yoktur, kötü olmaları için nedenleri vardır. Kalede saklanmış olanı dışarı çıkardılar. SEO Uzmanı savaşa başladı. Belkide bütün bu yaşananlar hayal gücümün bana oynadığı bir oyundan ibarettir. Bir gün gelir belkide deniz kenarındaki yeşillikler içerisindeki evimde mutlu makaleler yazarım sadece kendim için. Kimse okumasın isterim belki. Belki birileriyle zirveye çıkmak için savaşmam. Belkide bir gün belkileri bırakabilirim.

Yazarın bütün yazılarını gör →

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!