WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır (Wp Kurulumu) Resimli Anlatım.

WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır (Wp Kurulumu) Resimli Anlatım.

WordPress kurulumuna başlayabilmemiz için bazı programlara ihtiyacımız vardır. WordPress Kurulumunu bir internet sitesine yapacaksak ilk olarak domain ve hosting hizmeti satın almamız gerekmektedir. Eğer Localhosta kuracaksak easy php server programına ihtiyacımız vardır. ( Localhost demek; kendi pc miz üzerine kurmak demek internetle herhangi bir bağlantısı yoktur). Bu yazımızda sizlere WordPress ile nasil Web Sitesi oluşturabiliriz onu anlatacağız. Yazımızı adım adım takip ederek başlayabiliriz.

Not: WordPress kurulumunda linux host kullanmanızı tavsiye ederiz.

1

Dosyaların aktarılması yaklaşık olarak 5 – 10 dakika sürebilir. Bu süre içerisinde Cpanelimize girip Mysql veritabanı oluşturmamız gerekiyor. Eğer Mysql veritabanının nasıl oluşturulacağını bilmiyorsanız Buraya Tıklayın. Veritabanımızı oluşturduktan sonra işlemlerimize devam ediyoruz.

Dosya yükleme işlemi ve veritabanı oluşturma işlemi bittikten sonra adres çubuğuna sitemizin adını yazıyoruz.

www.sitenizinadı.com

Siteadınızı yazdıktan sonra karşınıza aşagıdaki gibi bir ekran gelecektir.

2

İşaretle gösterilmiş alana tıklayıp bir ayar dosyası oluştur diyoruz. Gelen ekran aşağıdaki gibi olacak.

3

 

Başlayalım diyoruz. Aşagıda ki ressimde bulunan bilgileri girmemiz gerekiyor. Az önce veritabanı oluşturmuştuk şimdi o bilgilerimizi girerek alanları dolduruyoruz.

4

Okla gösterilen yerleri değiştirmenize gerek yoktur. Localhost aynı şekilde kalmalıdır. Yada sunucunuzun veritabanı sunucusu ismi farklıysa onu öğrenmeniz gerekmektedir. Genelde aynıdır. Tablo ön eki için isterseniz bir şeyler yazabilirsiniz yanda açıklaması vardır neden yazmanız gerektiği için.Tüm alanları doldurduktan sonra gönder deyip devam ediyoruz.

5

Kurulumu yap deyip devam ediyoruz

6

Bu sayfadaki yerleri dolduruyoruz sırasıyla. Resimde zaten açıklamaya çalıştım ama Kullanıcı adını muhakkak değiştirin admin yapmayın. İstediğiniz bir şey yazabilirsiniz. Eposta adresinizi dikkatli girin. En alttaki kutucuk işaretli kalacak. Son olarak WordPress’i kur butonuna tıklıyoruz.

7

Az önce oluşturduğumuz kullanıcı adı ve parolamızla giriş yapıyoruz.

Önemli: İlerleyen günlerde sitenizin admin paneline girmeniz için aşağıdaki adresi kullanacaksınız.

http://www.sitenizinadı.com/wp-admin bu link ile admin panelinize giriş yapacaksınız. Şimdi karşımıza sitemizin yönetim paneli geliyor.

8

Kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra http://www.sitenizinadı.com şeklinde giriş yaparsanız siteniz WordPress’in kendi temasızla karşınıza çıkacaktır. Temaları isteğinize ve zevkinize göre değiştirebilirsiniz.

Eğer sorularınız varsa yada anlayamadığınız bir yer sorularınızı lütfen yazımızın altında bulunan yorum kısmından sorunuz. Sorularınız en kısa zamanda cevaplanacaktır.

Previous Digital Ocean ile Panilux VPS Hosting Kurulumu
Next cPanel’de Veritabanı (Database) Oluşturmak.

Yazar Hakkında

Furkan Tunahan
Furkan Tunahan 337 Paylaşım

Kötülerin kuralları yoktur, kötü olmaları için nedenleri vardır. Kalede saklanmış olanı dışarı çıkardılar. SEO Uzmanı savaşa başladı. Belkide bütün bu yaşananlar hayal gücümün bana oynadığı bir oyundan ibarettir. Bir gün gelir belkide deniz kenarındaki yeşillikler içerisindeki evimde mutlu makaleler yazarım sadece kendim için. Kimse okumasın isterim belki. Belki birileriyle zirveye çıkmak için savaşmam. Belkide bir gün belkileri bırakabilirim.

Yazarın bütün yazılarını gör →

1 Comment

  1. Emre
    Kasım 07, 18:41 Reply

    Vermiş olduğunuz bilgiler için Çok teşekkür ederim. Sayenizde sorunlarımı giderebiliyorum.

Yorum yapmak ister misin?