Buradasınız
Anasayfa > Teknoloji > Windows 10’a Yükselmek, Herkese Bedava!

Windows 10’a Yükselmek, Herkese Bedava!

Windowsun açıklamalarına göre, şimdilik sadece Çinde geçerli olarak, windows 10 yükseltmeleri ücretsiz şekilde olacak. Büyük bir ihtimalle eski hatalarını düzelterek herşeye baştan başlamak isteyen windows Xp desteğine son verdiğini açıkladıktan sonra Geçtiğimiz zamanlarda windows 7 için desteğinde son bulacağını söylemişti. Windows 8 ve 8.1 hala kullanım bakımından Windows xp’i geçememişken windows 10 ile gelen başlat menüsü belki Windows vistadan sonra yapılan windows8 hatasının üstünü örtebilir.

 

Şimdilik teknik önizleme sürümünü dağıtan ve hotmail kullanıcısı olarak satın alan herkese lisans kodu veriliyor. Kullanım ve görsellik bakımından kaliteli ve açılış hızı olarak windows 8 i örnek almış olan 10. kullanıcıların beğenisini kazanacak gibi duruyor.

 

Başlıca Windows 10 ile ilgili haberler.

Microsoft :

Windows 10 hepimiz için değil, her birimiz için

Windows 10’u her zamankinden daha farklı bir şekilde tasarlıyoruz ve geliştiriyoruz. Milyonlarca insan geri bildirim sağlıyor ve Windows’un geleceğini şekillendirmemize yardımcı oluyor.

Tanıtım video – Kaynak

 

Milliyet :

Yeni CEO SatyaNadellaMicrosoft’da beklenmedik işler yapmaya devam ediyor. Kullanıcıların gözünde gün geçtikçe daha da değerli bir yere konumlanmaya başlayan Microsoft, farklı uygulama ve servislerini diğer mobil işletim sistemlerini tercih eden kullanıcılara sunmasıyla beğeni toplamış; Office uygulamalarını bu platformlarda ücretsiz hâle getirmesiyle iyice gönüllerde taht kurmaya başlamıştı. Bu son haberde firmaya, müşterilerinden bir yıldızlı pekiyi kazandıracak türden.
Peki Microsoft bunu neden yapıyor? Firmaya göre sebep şu: “Müşterilerin, zaman geçtikçe lisanslı ürünün değerini anlayacaklarını düşünüyoruz. O nedenle bu geçişi, onlar için kolaylaştırmak istedik.”

 

Uzun yıllar uğraşmasına rağmen Microsoft, korsanın önüne geçebilmiş değil. Ne olursa olsun, firma ne yaparsa yapsın, insanlar Windows’u kopya olarak kullanmaya devam ediyor. Özellikle Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin’de son derece büyük bir problem bu. Şimdi akıllarda şu soru belirebilir: Microsoft, Windows’u satmazsa nereden para kazanacak?

İlk olarak şunu söyleyelim: Firmanın izleyeceği yolun ne olacağı tam olarak bilinmiyor hâlâ. Bu bilgiyi paylaşalım. Sonrasında da bunun, Windows 10’un pazar payını büyük ölçüde artıracak bir adımolduğunu belirtmek gerek. Bu da uygulama satın alımları için, Office gibi servis üyelikleri için vs. Microsoft’un, yüksek sayıda potansiyel müşteri topluluğu çekeceği anlamına geliyor. Windows’un ücretsiz olması, nihayetinde ekosistemin çok daha hızlı gelişmesine (hele ki tüm Microsoft cihazları birbirine bu denli yaklaşmışken) ve Windows platformunun uygulama geliştiricileri için yüksek potansiyelli bir Oyun alanına dönüşmesini sağlayacak. Müşterilerin firmaya olan sempatilerinin artacak olması gerçeği de var elbette.

Ancak bir kez daha tekrarlamakta fayda var: Microsoft’un, “bedava” dağıtacağı Windows 10’la birlikte ne gibi bir yol izleyeceği henüz netlik kazanmış değil. Belki firmanın aklında, daha değişik para kazanma yolları da vardır.

 

Windows 10 x64 Teknik Önizleme Sürümünü İndir   Boyut : 3.86


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
Furkan Tunahan
Tamamen "GRi"

Bir Cevap Yazın

Top
Paylaşım