Buradasınız
Anasayfa > Webmaster > Windows 10 Pro Msdn Full Türkçe İndir

Windows 10 Pro Msdn Full Türkçe İndir

Windows-10-Cover

Windows 10, microsoft firmasının günümüzdeki en güncel işletim sistemidir. Önceki işletim sistemlerine göre oldukça gelişmiş stabil bir alt yapıya sahiptir. Yapılan hız, performans, stabilite gibi testlerde windows 8, windows 7 ve önceki işletim sistemlerini gerisinde bırakmayı başarmıştır. Yenilikçi mimarisi ile kısa sürede ilgi odağı olmuş ve yapılan güncellemeler ile stabilite kazanmıştır.

Yeniliklerden bahsedecek olursak yaptığımız test aşamasında, formatın hemen ardından güzel yenilikler dikkatimizi çekti. Bunların başında işletim sistemi ile birlikte eskiden yüklenmeyen önemli aygıt sürücülerinin windows 10 ile birlikte yüklenmesi oldu. Özellikle wi-fi sürücüsünün işletim sistemi ile birlikte yüklenmesi formatından hemen ardından internet bağlantısı kurmamıza olanak sağladı.

Bu önemli bir yenilik, zira eskiden laptoplara format atıldıktan sonra çoğu zaman wi-fi sürücüsü yüklenmiyordu ve farklı bir bilgisayardan wi-fi sürücüsü aramak zorunda kalıyorduk. Hele ki elimizde ikinci bir bilgisayarımız yoksa gidip arkadaşlarımızdan veya civardaki internet cafelerden aramak zorunda kalıyorduk. Bu bizi oldukça zor durumlara sokuyor ve epey zamanımızı alıyordu.

Bunun yanı sıra formattan sonra internet bağlantısı kurar kurmaz, işletim sistemimiz donanımlarımız için internetten en güncel sürücüleri arka planda otomatik olarak indirip kurdu. Akabinde windows update ile yaptığımız güncellemeler ile tüm donanımlarımız için sürücüler otomatik olarak yüklendi. Bu da çok önemli bir yenilik çünkü; eskiden formatın ardından sürücü kurma & güncelleme programları kullanırdık.

Bu tür programlar, gereksiz ve bazen de yanlış sürücüler kurarak bilgisayarımızın yavaşlamasına daha ileri durumlarda mavi ekran hataları vermesine sebebiyet veriyordu. Windows 10, bu aşamada güzel yenilikler yaparak sorumluluk üstlenmiş ve sürücü konusunda akılcı bir yol izlemiş. Bu sayede artık formatın ardından sürücülerimiz temiz ve güncel halleriyle otomatik olarak yüklenecek.

Diğer yeniliklere değinecek olursak, formatın hemen ardından tasarım dikkatimizi çekti. Daha sade, modern ve gözü yormayan bir tasarım işletim sistemine hakim. Akılcı başlat menüsü, sağ alt tarafta daha hoş uygulama ikonları, daha temiz bir masaüstü, yenilenmiş sistem ikonları… Kısaca windows 10 her konuda iyileştirmelere gitmiş diyebiliriz. İndirip kullanmanızı, en azından incelemenizi tavsiye ediyoruz.

 

butonlink

 

–  32 BİT 

İndirme Linki :  Dosya Yükleniyor

Alternatif        : Dosya Yükleniyor

 

 

–   64 BİT 

İndirme Linki :Dosya Yükleniyor

Alternatif        :Dosya Yükleniyor

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
Furkan Tunahan
Tamamen "GRi"

2 thoughts on “Windows 10 Pro Msdn Full Türkçe İndir

    1. Siteler üzerinden windows kurulum dosyalarını indirebilirsiniz, Sadece siteye girerek windows 10 kuramazsınız. Ne tür sorunlar yaşadığınızı söylerseniz belki çözüm bulunabilir.

Bir Cevap Yazın

Top
Paylaşım