SEO uzmanı Makale Yazarı

SEO Uzmanı Nedir?

Seo yüzeysel anlatımı ile internet sitelerinin ve site dökümanlarının google sıralamalarında üst sıralarda listelenmesidir. Bu sıralamada üst sıralara çıkmak için genel olarak arama motorlarının önem verdiği özellikleri tam olarak site üzerinde düzenleyerek SEO uyumlu hale getirerek sitelerin üst sırada çıkmasını sağlamakta seo uzmanı çalışmaları ile yapılmaktadır. Bu çalışmalar bir kişi tarafından bilinmektedir. İnternet üzerindende bir çok döküman bulabilirsiniz ama arama motorlarının spam korumaları amaçlı olarak düzenlemeler getirmektedirler.

SEO uzmanı genel çalışmaları

Arama motorları algoritmalarının genel çalışma mantıklarını anlamak önemlidir. Ne yapıldığında bir sitenin diğerlerinden daha kaliteli olduğunu anlayarak üst sıraya çıkarıyorlar bilmek önemlidir. SEO uzmanlarının çalışmaları genellikle bu konudadır. Site içerisinde geçirilen süreler, sosyal medya kolları ve analizlerde çıkan sonuçlar bunların başlarında gelir ve sitenin bu değerlerde en iyi sonucu alması hedeflenmiştir. SEO dilinde bazı kavramlar kullanılarak bu çalışmalar yürütülmektedir. Bu kavramlar şöyledir;

SEO uyumlu yararlı makaleler

En çok önem verilen şey bizim için makaledir. Çünkü google robotları siteleri makale ve içerik olarak incelemektedir. İnternet dünyasına vermiş olduğunuz yeni bilgilerin yararı sizi üst sıralara taşımaktadır. Verimli bir makale bir kullanıcı tarafından sevilirse daha çok okunursa bu yararlı işlemler bütünü sizi üst sıralara çıkaracaktır. Bunun için her zaman seo uzmanı tercihi özgün makaleden yanadır. Makale yazarı bu konuda en verimli haliyle okuyucuya anlaşılır bir dille anlatmaktadır.

Site ziyaretçi hareketleri

Arama motorlarının gözünde iyi bir siteyi belirleyen şey aslında ziyaretçilerdir. Ziyaretçi site içerisindeki hareketleri ile bunu belirler. Geçirilen süre, gezilen sayfalar ve bıraktıkları yorum gibi şeyler önemlidir. Bu analizler sonucunda ziyaretçiye yararlı olduğunu düşünerek arama motorları sitenizi daha iyi sonuçlar vermektedir. Bunun için sitenizdeki geçirilen zamanı ve ziyaretçi sayınızı yükseltmeye önem verilmesi gerekmektedir.

Site referansları

Bu terimi günümüzden açıklamak daha doğru olur çünkü her yerde aynı şekilde örnekler verilir ve en verimliside budur. Siteleri insanlara benzetmelisiniz, bir kişinin tanınması onu referans gösteren kişilere ve yaptığı işlerle olmaktadır. Kişinin referansları iyi ise daha iyi kişilerle ve daha çok kişi ile tanışması muhakkaktır. Ama kötü referanslar sadece kötü olan bir çevrede tutacaktır. Hal böyle olunca hiç bir zaman yükselemeyeceksiniz. SEO dilinde referans sistemi backlink olarak bilinir. SEO uzmanı mesleğinin gereklerinden biriside bu referans ağının oluşturulmasıdır. Sıradan yapılan seo çalışmaları çoğu zaman profesyonel seo’ya bakarsak daha zararlı olacaktır. Çünkü başkası üzerinden yapılan çalışmalardır. Bilinçsizlik bütünü ile yapılmıştır. Bunun için backlink inşaası için kendi ağının oluşturulması bizim gözümüzde daha yararlıdır.

SEO uzmanı ile roket etkisi

Sitelerin google sıralamalarında üst sıralara çıkması satış ve tanınmışlık potansiyeli üzerinde büyük bir etkisi vardır. Hal böyle olunca insanlar seo yapmaya yönelmektedir. Böylelikle sitelerine daha çok organik hit sağlayarak google sıralamalarında yükseliyor ve kalıcı bir etki yaratmış oluyor.

Etkili Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelimeler google sıralamasında öne çıkacağınız kelimelerdir. Yani “SEO Uzmanı” kelimesinde google sıralamasında üst sıralara çıkmak istiyorsak anahtar kelimemiz olarak belirlenmiştir ve çalışmalar onun üzerinde yapılacak anlamına gelmektedir. SEO çalışmalarında anahtar kelimeler üzerine yoğunlaşarak belirli yöntemler ile sıralamada yükselmektedir.

SEO Uzmanı Araçları

Araçlar genelleri istatistik takipleri ile yapılmaktadır. Sitenin ve makalelerin ilerleme süreçlerini takip etmek için, Makalenin seo uyumluluğunu incelemek ve sıra yarini araştırmak için kullanılmaktadır. Bu seo araçları, Kelime uzunluğundan makale içeriğinin kelime sayısından içerikteki metin kodlarına kadar etkili olan analizlerin incelenmesi seo uzmanlarının yöntemleri arasında bulunmaktadır.

SEO uzmanlarının kaynakları

Güncel olarak google hareketlerini takip ederek en önemlisi de rakip siteleri inceleyerek kendinize göre bir yöntem bularak hareket planı çizersiniz. Bu planlar doğrultusunda da google sıralamalarında etkili olan yöntemler ile sıralamayı yükseltmektir amaç.

Yeni seo teknikleri ve önerileri

Yeni bir yıl ile seo tekniklerindede yenilenmeler oldukça artımıştır. Google algoritmaları ile yine başımız çok ağrıyacak gibi duruyor. Bizde burada oturup makale yazarız. Aman ne kadar mutluyuz. Bu işlerinde tadı kalmadı artık. Önceden ne güzel yazar geçerdik. Ortalık boştu şimdi şapkasını takan atlıyor. Bizde çatlaklara bıraktık ortalığı. Kurumsal Web Tasarım

 

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!