Buradasınız
Anasayfa > Edebiyat Dolabı > Denemeler > Ne mutludurki ego’yu kullanmayı bilene !.

Ne mutludurki ego’yu kullanmayı bilene !.

Dünyada Habil ve Kabil’den beri hep ikilikler oldu. Bunlar iyi ve kötü arası değil sesliler ve sessizler arasındaydı. İkisininde kendine göre güçleri olmasına rağmen kesin bir liderlik sağlanamadı. Hakem olan önyargı hiç bir zaman doğru kararlar vermedi. Anlıyorumki önyargı nefsimizin bize karşı kullandığı bir kırbaçtan başka birşey değil.

Bu acı bizim insanları tanımamıza yardımcı olduğunu sansakta yanıldığımızı görüyorum.

egojil_ego_logo_2005

Ego ise düşman olarak kendisine yetersizliği seçti. İnsan sonrasında ikileme düştü. Ya yetersizlik duygularıyla içine kapanacak, yada kendine egoyu silah olarak seçecekti.

Ne mutludurki ego’yu kullanmayı bilene gelişmenin kendinliğini arttırmanın bir tek ve en güzel yoluydu bu. Başkalarının iyi huylarını çalmak hiç bir zaman hırsızlık olarak görülmedi. Toplumun daha huzurlu olması için egoya ve saygıya ihtiyacı var. Toplum bunları öğrenene kadar, En arka sıralarda ve karanlık odalarda yaşamaya devam edeceğim.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
Furkan Tunahan
Tamamen "GRi"

Bir Cevap Yazın

Top
Paylaşım