Kurumsal Blog Nedir? Nasıl Yazılır?

Kurumsal Blog Nedir? Nasıl Yazılır?

İnternetin akla gelebilecek her alanda ciddi bir kullanım oranına ulaşmış olması kurumların da bu teknolojiden fayda sağlamasına neden olmuştur. Günümüzde internetin kurumlar arasında yaygın hale gelmesi ile her firmanın bir internet sitesine sahip olması neredeyse bir mecburiyet haline gelmiştir. Zira insanlar artık araştırmalarını, alışverişlerini, fatura ödemelerini ve daha pek çok işi internet üzerinden yapmaya başlamış, bu da kurumların internet üzerinden ulaşılabilir olmasını avantaj haline getirmiştir.

İnternet sitesinin yanı sıra sosyal medya da bu noktada etkili bir silah haline gelmiştir. Günümüzde pek çok kurum sosyal medyanın gücünü kullanmakta ve çalışanlarını da sosyal medya hesabı kullanmaya teşvik etmektedir. Tüm bunların yanı sıra kurumsal blog da kurumların olmazsa olmazı haline gelmiştir. Peki, kurumsal blog nedir?

Kurumsal blog, bir kurum ya da kurum çalışanları tarafından hazırlanan, müşteriler ya da hedef kitle ile olan iletişim ve sadakati artırmayı hedefleyen ve ilişkileri canlandırmaya katkı sağlayan bir yayın aracıdır. Firma ya da markaların ana web sitelerini destekleyici özelliğe sahip olması ile bu bloglar büyük ve önemli bir rol üstlenmektedir.

Kurumsal bloglar, müşteriler ve potansiyel müşteriler ile daha samimi bir iletişim kurmaya yardım etmektedir. Kurum ile ilgili basın bültenlerinde paylaşılamayacak olan pek çok bilgiyi kurumsal blog ile paylaşmak mümkündür. Yani bu blog sayesinde kurumla ilgili bilgiler iş ortakları ve müşteriler ile birinci elden paylaşılabilir ve aracısız bir iletişim kanalı kurulmuş olur. Bu durum kurumun şeffaflaşmasını ve itibar kazanmasını sağlar. Peki, kurumsal bloglar nasıl yazılır?

Kurumlar için mükemmel bir pazarlama aracı olan kurumsal blogların öncelikle bir reklam ve pazarlama aracı olarak görülmemesi gerekir. Blogda yer alan kurumla ilgili gelişmeler, mesajlar ya da kampanyalar okuyanı sıkacak şekilde yazılmamalı ve kesinlikle samimi bir şekilde karşıya aktarılmalıdır. Bunun yanı sıra blog tasarımının karışık olmaması ve işlevsel olması da kişileri sıkmamak adına önemlidir.

Blogda yer alan içeriklerin net ve anlaşılır olması da oldukça önemli bir detaydır. Okuyucuların aradıkları şeyi kolay bir şekilde bulabilmesi, şablonların ana site ile uyumlu olması ve yazıların da karışık bir dille yazılmaması da büyük avantaj sağlayacaktır. Elbette tüm bunların güncel olması ve bloğun sık sık güncellenmesi gerekmektedir. Aylarca güncellenmemiş olan bir kurumsal blogdan herhangi bir fayda edinmek mümkün değildir.

Bu gibi işlemlere vakti ve enerjisi olmayan firmalar için q5digital.com kurumsal seo danışmanlığı hizmeti içerisinde kurumsal blog hizmetini de sunmaktadır. Kurumsal blog müşteri ilişkilerinin yanı sıra aramalarda çıkması sayesinde de kullanıcılar için bilgi verici olur ve google tarafından ödüllendirilir.

Kurumsal blogda müşterilerin düşüncelerine önem verildiğinin gösterilmesi gerekmektedir. Örneğin ürün ya da hizmet hakkında olumsuz yorum yapan ya da memnuniyetsizliğini belirten kullanıcıların yorumlarının silinmesi itibarın zedelenmesine neden olacaktır. Bu nedenle müşteri memnuniyetine kurumsal blogda da önem verilmesi gerekmektedir.

Yazımızda bahsetmiş olduğumuz tüm bu detaylara dikkat ederek kurum için etkileyici ve ilgi çekici bir kurumsal blog hazırlamak mümkün olacaktır.

Previous Justshop v6.6 - Kafe & Restorant Teması
Next Çorum Laptop Tamir

Yazar Hakkında

Furkan Tunahan
Furkan Tunahan 337 Paylaşım

Kötülerin kuralları yoktur, kötü olmaları için nedenleri vardır. Kalede saklanmış olanı dışarı çıkardılar. SEO Uzmanı savaşa başladı. Belkide bütün bu yaşananlar hayal gücümün bana oynadığı bir oyundan ibarettir. Bir gün gelir belkide deniz kenarındaki yeşillikler içerisindeki evimde mutlu makaleler yazarım sadece kendim için. Kimse okumasın isterim belki. Belki birileriyle zirveye çıkmak için savaşmam. Belkide bir gün belkileri bırakabilirim.

Yazarın bütün yazılarını gör →

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!