Buradasınız
Anasayfa > Haber ve Magazin > Kaspersky’den cinsiyetçi reklamı için özür diledi.

Kaspersky’den cinsiyetçi reklamı için özür diledi.

20160801161124946103

 

Antivirüs devi Kaspersky, yayınladığı bu reklam görseli fazla cinsiyetçi bulununca, özür dilemek zorunda kaldı!

 

Kaspersky, güvenlik yazılımında cinsiyetçi bir açılır pencere gösterdiği için özür diledi. Firmanın genellikle Kaspersky ürünleriyle ilgili tanıtım ve haberlere yer verdiği bu açılır pencerelerde geçtiğimiz Cuma günü birçok kişi için rahatsız edici olabilecek bir reklam yer aldı.

Zira ekranda beliren siber posterde “Want to be the man?” (“Bu erkek olmak ister misin?“) gibi bir ifade kullanılıyordu ve görselde de bilgisayar kullanan bir adamın yanına oturmak için sıraya girmiş kadınlar dikkat çekiyordu. Bu sloganın altında şu ifadeler yazılmıştı: “Kadınlara akıllı şeylerini göstermek mi istiyorsun? Onları siber güvenlik dünyasına getir ve ödül kazan.

Kısa bir sürede sosyal medyada yayılan ve büyük bir tepki çeken bu tanıtım için firma daha sonra konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve “bu uygunsuz görsel” için özür diledi.

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
Furkan Tunahan
Tamamen "GRi"

Bir Cevap Yazın

Top
Paylaşım