Backlink Alırken ya da Eklerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Backlink alırken ya da eklerken nelere dikkat edilmeli? Bu içeriğimizde bu konuyla alakalı önerilerde bulunacağız.

Backlink terimi hakkında bilgi sahibi olanlar olduğu kadar olmayanlarda var. Bu nedenle backlink hakkında kısa da olsa bir açıklama yapmak isterim. Backlink, bir web sayfasının farklı web sayfalarından almış olduğu her türlü bağlantıya verilen unvandır. Bu bağlantılar metin şeklinde de olabilir, görselden de olabilir, videodan da olabilir.

Backlink, web sitenizin arama motorlarında sıralama bazlı yükselmesi için en çok fayda sağlayan kaynaktır. Bu terim daha önceki dönemlerde (2 yıl önce) nereden alınırsa alınsın fayda sağlıyordu fakat günümüzde bu böyle değil. Artık kaliteli, kalıcı ve nitelikli bağlantılara ihtiyacınız var. Tabi sadece bu kriterlerde yeterli değil. Bağlandı aldığınız sayfanın ya da sitenin trafiği de oldukça önemli. İlgili sayfalardan size ziyaret geliyor mu? Bu ziyaretlerin niteliği nedir? Web sitenizde vakit geçiriyor mu? Ortalama olarak kaç sayfa geziyorlar? İşte bundan sonraki süreçte Google arama motoru almış olduğunuz bağlantının size sağlamış olduğu faydalara istinaden değerlendirmesini yapıyor. Lütfen bağlantı alırken bu veya benzeri kriterlere dikkat ediniz. Yoksa ciddi cezalandırmalara maruz kalabilirsiniz.

backlink-alirken-nelere-dikkat-edilir

 

Backlink alırken ya da eklerken nelere dikkat edilmeli?

Bu konuyu maddeler halinde ele aldık ve sizler için paylaştık. İşte backlink alırken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Bağlantı alacağınız web sayfasının alexa değerini önemsemeyin. Alexa artık çeşitli programlar aracılığıyla iyileştirilebilen bir araç. Bu nedenle bunu çok fazla dikkate almayınız.
  • Size verilecek olan bağlantının hangi siteden geldiğini, bu siteye ait alan adının geçmişini inceleyiniz.
  • Bağlantı veren site güncel mi? Sürekli olarak güncelleniyor mu? Bu konulara dikkat ediniz.
  • Bağlantı alacağınız web sayfasının sosyal medya hesapları düzenli olarak kullanılıyor mu? Bu konuya da dikkat ediniz.
  • Size backlink verecek olan sitenin link çıkış sayısını kontrol ediniz. 10 veya daha fazla siteye bağlantı veriyorsa o siteden uzak durunuz.
  • Site çöp içeriklerden mi oluşuyor yoksa gerçekten özgün içeriklerle mi destekleniyor? Bunu mutlaka inceleyiniz.
  • Eğer size özel kaynaklar oluşturuluyorsa (paravan blog, blog) bu kaynaklardan hemen bağlantı çıkışı yapılmadığından emin olun. Bu kaynaklar en az 20-25 gün içerikle ve sosyal paylaşımlarla desteklenmeli. Paylaşılan her içerikten değil sadece %30’luk kısmından link çıkışı yapılmalı. Bu konuda backlinkmi.com adresinin hizmetlerine güvenebilir firmadan destek alabilirsiniz.
  • Size trafik sağlamayacak sitelerden uzak durunuz.
  • Sizinle ilgili olmayan sitelerden özellikle de haber sitelerinden uzak durunuz.
  • Footer backlink kaynaklarından uzak durunuz.

İşte dikkat etmeniz gerekenler yukarıda paylaştıklarımız. Bağlantı alırken mutlaka bu kural ve kriterlere uyunuz. Bizler bu kurallara uyularak haraket ettiğinizde başarıya ulaşacağınızı net olarak belirtiyoruz. Tabi backlink almadan önce iç optimizasyon sürecinizi profesyonel olarak tamamlamalısınız. Bu konuda da backlinkmi.com adresinden destek alabilirsiniz.

Previous Academy v2.14 | Premium Responsive Learning Management WordPress Theme
Next Ne Zaman Backlink Almalıyım?

Yazar Hakkında

Furkan Tunahan
Furkan Tunahan 337 Paylaşım

Kötülerin kuralları yoktur, kötü olmaları için nedenleri vardır. Kalede saklanmış olanı dışarı çıkardılar. SEO Uzmanı savaşa başladı. Belkide bütün bu yaşananlar hayal gücümün bana oynadığı bir oyundan ibarettir. Bir gün gelir belkide deniz kenarındaki yeşillikler içerisindeki evimde mutlu makaleler yazarım sadece kendim için. Kimse okumasın isterim belki. Belki birileriyle zirveye çıkmak için savaşmam. Belkide bir gün belkileri bırakabilirim.

Yazarın bütün yazılarını gör →

2 Yorum

Yorum yapmak ister misin?