Arama motorlarının kelime analizi SEO

İnternette, bir arama motoru içeren programlar koordineli bir dizi:

 • Bir örümcek keşfetmek ve bir sitenin diğer sayfaları okumak için her sayfada köprü bağlantıları kullanarak aranabilir olmak istiyor ve bunu okur her Web sitesinde her sayfa veya temsilci sayfalara gider (aynı zamanda bir “tarayıcı” ya da “bot” olarak adlandırılır)
 • okunan sayfaların çok büyük bir indeksi (bazen “katalog” olarak adlandırılır) oluşturur bir program
 • , Arama isteği alır endeksinde girdileri karşılaştırır ve döner bir program sizin için sonuçları

Bir arama motorunu kullanarak bir alternatif yapılandırılmış keşfetmek için dizin konuları.Ayrıca kendi arama motorunu kullanmanıza olanak sağlar yahoo, Web üzerinde en yaygın kullanılan dizindir. Web bir dizi portalı siteleri hem arama motoru sunmak ve dizin bilgilerini bulma yaklaşır.

 

Farklı Arama Motoru Yaklaşımları

 • ve dolayısıyla kullanıcı korkutur – böyle (Google kullanır) Google, Yahoo, AltaVista ve Lycos endeksi gibi büyük arama motorları Web çok büyük bir bölümü içeriği ve sayfaları için çalıştırabilirsiniz sonuçlar vermektedir.
 • Uzmanlaşmış içerik arama motorları Web parçası taranmasını ve dizine ne olduğu hakkında seçici bulunmaktadır. Bu ürünler hakkında Örneğin, AS / 400 (http://www.search400.com) ve CRM uygulamaları gibi ürünler için TechTarget siteleri (http://www.searchCRM.com) seçici endeksi sadece en iyi siteleri ve sağlamak sonuçların kısa ama daha odaklı liste.
 • “Seattle hava durumu bugün ne var?” Gibi Jeeves (http://www.ask.com) Web genel bir arama sağlar ama doğal dilde arama isteği girmek için izin verir sor
 • Özel aletler ve Yahoo gibi bazı büyük Web siteleri aynı anda arama motorları bir dizi kullanmak ve tek bir listede sizin için sonuçları derlemek edelim.
 • Bireysel Web siteleri, özellikle büyük kurumsal siteler, dizine bir arama motoru kullanmak ve sadece kendi sitenin içeriğini alabilir. büyük arama motoru şirketlerin bazı lisans veya bireysel sitelerde kullanmak için kendi arama motorlarını satmak.

Nerede İlk Arama

Biz son baktığımda, Açık Dizin Projesi internet kullanıcıları için kullanılabilir 370 arama motorları sıraladı. yaklaşık on büyük arama motorları, kendi çapa Web sitesi ile her vardır (bazı başka sitenin arama motorunu kullanmak ya da diğer Web siteleri tarafından kullanılmak üzere kendi arama motoru lisans için bir düzenleme olmasına rağmen). Yahoo gibi bazı siteler, arama motorunu kullanarak sadece arama değil, aynı zamanda diğer arama endeksleri eşzamanlı aramalardan sonuç verir. Aynı anda birden çok dizin arama izin siteler şunlardır:

 • Yahoo (http://www.yahoo.com)
 • search.com (http://search.com)
 • EasySearcher (http://www.easysearcher.com)

Yahoo öncelikle kendi hiyerarşik yapılandırılmış konu dizini arar ve size bu girdileri verir.Sonra, bu AltaVista arama motoru birkaç girdileri sağlar. Ayrıca altı ya da yedi diğer büyük arama motorları ile arama argüman uyan girişler için bir eşzamanlı arama başlattı.Sonuçların bu arama motorlarının her birinden ne olduğunu görmek için (arama sonuç sayfasının alt kısmında) Yahoo bunların her bağlanabilirsiniz.

Yahoo arama önemli bir avantajı Yahoo bir girdiyi bulun, eğer bir web sitesi veya arama argüman ilgili sitelerin tüm kategorilerde size yol açabilir olmasıdır.

Bir search.com arama öncelikle ilk Infoseek endeksi arar ama aynı zamanda siz de diğer büyük arama motorları arama yapmanızı sağlar.

EasySearcher popüler arama motorları veya alanlarda bir dizi özel arama motoru / veritabanları çok kapsamlı bir liste ya seçim sağlar.

Yahoo, search.com ve EasySearcher tüm arama ifade girerek yardım sağlar. Çoğu Webportal siteleri büyük arama motorları sizi bağlayan bir hızlı-yer arama giriş kutusunu sunuyoruz.

Nasıl Arama

Arama argüman girme “ipuçları” için Yahoo’nun da dahil olmak üzere, her bir arama motoru görüyoruz. Bu en az bir kez bilgileri okumak iyidir.

Tarafından “Arama nasıl” Biz arama için genel bir yaklaşım anlamına gelir: USENET haber grupları aramak için olsun, pek çok arama motorları denemek için nasıl ilk denemek ne zaman çıkmak için. Bu genelleme yapmak zordur, ama bu biz WhatIs.com kullanmak genel bir yaklaşımdır:

 1. Böyle konuyu eşleşen SearchNetworking (örneğin, Ağ) gibi özel arama motoru biliyorsanız, bu arama motorunu kullanarak zamandan tasarruf edeceğiz. Easy Searcher 2 erişilebilen bazı özel veritabanları bulacaksınız.
 2. özel bir arama motoru yoksa, Yahoo deneyin. Bazen eşleşen bir konu kategorisi ya da iki bulacaksınız ve bu size ihtiyacınız olan tüm bu.
 3. Yahoo şey kadar dönmezse, bunların sonuçları için AltaVista, Google, HotBot, Lycos, ve belki de diğer arama motorları deneyin. arama ne kadar önemli olduğunu bağlı olarak, genellikle her ilk 20 girdileri altında gitmek gerekmez.
 4. Verimlilik için, bir kullanmayı düşünün gelincik sizin için aynı anda arama motorları bir dizi kullanır.
 5. Size ne gerek bulamadı Bu noktada, arama konu dizini yaklaşım kullanmayı düşünün.Yahoo bakmak veya konu kategorilerinin başkasının yapılandırılmış organizasyonu ve size terim veya ifade içinde olması muhtemeldir bir kategori daraltmak olmadığını görmek. Başka bir şey, bu size yeni arama öbekleri için fikir verebilir durumunda.
 6. Eğer gerekli düşünüyorsanız, aynı zamanda arama Usenet haber gruplarını yanı sıra Web.
 7. arama devam ederken, arama argümanlar yeniden düşünmek tutun. Yeni Ne yaklaşımlar kullanabilirsiniz? Bu gerçekten istediğiniz birini size yol açabilir aramak için bazı ilgili konular nelerdir?
 8. Son olarak, konuyu pek henüz mevcut böylece yeni olup olmadığını düşünün. Eğer öyleyse, dışarı çıkmak ve en son bilgisayar ve internet dergileri kontrol veya konu ile ilgili araştırma ya da geliştirme dahil olabilir düşünüyorum şirketleri bulmak isteyebilirsiniz.

Previous SEO ile neler başarabilirsiniz?
Next SEO (arama motoru optimizasyonu)

Yazar Hakkında

Furkan Tunahan
Furkan Tunahan 337 Paylaşım

Kötülerin kuralları yoktur, kötü olmaları için nedenleri vardır. Kalede saklanmış olanı dışarı çıkardılar. SEO Uzmanı savaşa başladı. Belkide bütün bu yaşananlar hayal gücümün bana oynadığı bir oyundan ibarettir. Bir gün gelir belkide deniz kenarındaki yeşillikler içerisindeki evimde mutlu makaleler yazarım sadece kendim için. Kimse okumasın isterim belki. Belki birileriyle zirveye çıkmak için savaşmam. Belkide bir gün belkileri bırakabilirim.

Yazarın bütün yazılarını gör →

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!