2016 Yılında Kaliteli Backlink Kaynakları Oluşturmak

2016 Yılında Kaliteli Backlink Kaynakları Oluşturmak

Bu tür bir içeriği 2014 ve 2015 yıllarında da paylaşmıştık. Her dönem farklı farklı değişikliklerden bahsetmiştik. Aslında çok büyük değişikliklere değindiğimizi söyleyemeyiz. Her zaman ki gibi doğru olana yönlendirmeye ve teşvik etmeye çalıştık. Bugünkü içeriğimizde de bunu yapacağız.

Değerli takipçilerimiz, biliyorsunuz ki bu platform aracılığıyla sizlere özel kaynaklar, stratejiler ve SEO konusunda başarıya ulaşma yöntemleri paylaştık ve paylaşmaya devam ediyoruz. Bizlere verdiğiniz değere istinaden bu tür paylaşımları artırmaya ve sık sık yapmaya özen gösteriyoruz. Uzun bir süreden sonra tekrar sık paylaşımlar yapmaya karar verdim.

2016-yilinda-backlink-kaynaklari-olusturmak

 

Gelelim asıl konumuza. 2014 tamam. 2015 tamam peki ya 2016. 2016 yılında nasıl backlink kaynakları oluşturacaksınız? Bu kaynakların hangileri size fayda sağlayacak? Bunları biliyor musunuz? Sorun etmeyin. Bizler hangi kaynakların fayda sağladığını sizlerele aşağıda paylaştık.

Yöntem #1: Yararlı İçerik Oluşturun

Kullanıcılarınız için kaliteli içerik oluşturmanız ve bu içerikleri onlara sunmanız size backlink kazanmanız konusunda yardımcı olacaktır. Nasıl mı? Tabi ki onların sizin içeriğinizi değerli bulup kendi kaynaklarında, sosyal medya hesaplarında paylaşılmasıyla. Kaliteli içerikler kalitesiz içeriklere nazaran az da olsa paylaşım alırlar. Hiç olmazsa okuyan kişi faydalı içeriği arkadaşıyla bile olsa paylaşır.

 

 

faydali-yararli-icerik

 

Web sitenizde gerçekten fayda sağlayıcı bilgilerin yer aldığı destansı yazılar oluşturun. Önemli bilgileri ziyaretçilerinizle paylaşın.

Yöntem #2: Misafir Bloglama

Her ne kadar suistimal edilsede bu yöntemi kesinlikle denemelisiniz. Bir blog sitesinde konu yazar olarak kaliteli içerikler üretip web sitenize bağlantı sağlayabilirsiniz. Tabi yazdığınız içeriğin içerisinden değil! Yazar hakkında kısmında kendinizle alakalı bilgilere yer verirken web sitenizi de geçirmeniz bağlantı almanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

 

misafir-bloglama

Misafir bloglamada sizin sitenizle alakalı içerikler hazırlayıp konuk olduğunuz sitede paylaşmanız sitenize daha çok fayda sağlayacaktır.

Yöntem #3: Dizin Siteleri

Bu başlığı dikkate alıp her önünüze gelen dizin sitesine web sitenizi eklemeyin. Dmoz dizinini dikkate alıp o konuya girmiyorum bile. Web sitenize trafik getirecek, sizinle gerçekten alakalı kategorinin olduğu alanlara sitenizi ekleyebilirsiniz.

Yöntem #4: Forum Siteleri

Bu sitelerde siyah şapka yöntemini kullanan kişilerce suistimal edilen bir kanal. Aynı içeriği yüzlerce foruma eklemek ve web sitesine bağlantı almak. Ne kadar mantıklı? Bu durum spam yapmaktan başka bir şey değil.

Peki ya forum sitelerinden nasıl backlink alacaksınız?

Öncelikle bu tür sitelerden sizin sektörünüzle alakalı olanları tespit edeceksiniz. Daha sonra yine niş bir konu bulup o konu altından tartışmalara dahil olup web sitenize bağlantı almayı deneyebilirsiniz. Web sitenize bağlantı gelebilmesi için profil ayarlarından web sitenizi imza kısmına eklemelisiniz.

Forum sitelerinde insanlara faydalı olacak kaynaklar paylaşın. Yardıma ihtiyacı olan kişilere yardımcı olun. Başarı kendiliğinden gelecektir.

Yöntem #5: Blogger Siteleri

Blogger platformlarında yardım arayan kişilere destek olarak bağlantı alabilirsiniz. İsminiz, e-posta ve web adresinizi kullanarak oluşturacağınız yardım amaçlı yorumlarla bağlantı alabilirsiniz. Yine sizinle alakalı niş konuları tercih etmeniz önemli. Bu durum daha çok fayda sağlayacaktır.

Yöntem #6: Blog Yorumlar

Blog sitelerine yazacağınız yorumlarla da bağlantı alabilirsiniz. Tabi her önünüze gelen siteye yorum yazarak değil. Sektörünüzle alakalı blog sitelerindeki konulardan faydalanabilirsiniz. Genellikle uzun yorumlara ve bu yorumların soru formatında olmasına özen gösterin. İnanın oldukça faydasını göreceksiniz.

 

yorum-backlink-almak-1024x614

Ama bu bağlantılar NoFollow etiketine sahip diyenler olacaktır. O kişilere tek bir cevabım var. Bu sorunu aşın artık. Bu tür süreçleri kafanıza takmayın. NoFollow backlink faydalıdır. Açık ve net.

 

 

Previous PR9 Backlink Kaynağı: Flickr
Next SEO Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? (Arama Motoru Optimizasyonu)

Yazar Hakkında

Furkan Tunahan
Furkan Tunahan 337 Paylaşım

Kötülerin kuralları yoktur, kötü olmaları için nedenleri vardır. Kalede saklanmış olanı dışarı çıkardılar. SEO Uzmanı savaşa başladı. Belkide bütün bu yaşananlar hayal gücümün bana oynadığı bir oyundan ibarettir. Bir gün gelir belkide deniz kenarındaki yeşillikler içerisindeki evimde mutlu makaleler yazarım sadece kendim için. Kimse okumasın isterim belki. Belki birileriyle zirveye çıkmak için savaşmam. Belkide bir gün belkileri bırakabilirim.

Yazarın bütün yazılarını gör →

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapabilirsiniz. Yorum yap!